Konkurs za izbor saradnika u nastavi na Katedri za elektroniku
09. Apr. 2021 9:52

Katedra za elektroniku, Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, po odluci iz tačke 5. sednice 06/21, pokreće proceduru za

IZBOR SARADNIKA U NASTAVI

za užu naučnu oblast ELEKTRONIKA. Procedura se pokreće za izbor dva saradnika u nastavi na period od godinu dana, sa mogućnošću produženja radnog angažovanja.

Predmeti na kojima se očekuje angažovanje saradnika su svi osnovni predmeti Katedre na nižim godinama studija i predmeti iz oblasti namenskih računarskih sistema (embedded systems) (Namenski računarski sistemi, Sistemi u realnom vremenu, Integrisani računarski sistemi, Elektronski merni sistemi, Praktikum iz virtuelne instrumentacije...).

S obzirom na dužinu trajanja procedure izbora saradnika, kandidati treba da budu studenti četvrte godine osnovnih akademskih studija koji planiraju da blagovremeno diplomiraju ili studenti master akademskih studija.

Opšti uslovi koje kandidat mora da ispuni pri zasnivanju radnog odnosa definisani su Pravilnikom o izboru u zvanje nastavnika i saradnika Elektrotehničkog fakulteta u tački 11.2:

Član 14.
Saradnik u nastavi je student master ili specijalističkih akademskih studija na odgovarajućem fakultetu Univerziteta.

Saradnik u nastavi se angažuje na studijama prvog stepena (osnovnih akademskih studija) za sve oblike vežbi.

Saradnik u nastavi se angažuje na period od godinu dana, uz mogućnost produženja ugovora za još jednu godinu u toku trajanja njegovih master akademskih ili specijalističkih studija, a najduže do kraja školske godine u kojoj se te studije završavaju.

Član 15.
Saradnik u nastavi mora da je završio studije prvog stepena odgovarajućeg modula (odseka/smera) sa ukupnom prosečnom ocenom najmanje 8,5 i prosečnom ocenom najmanje 8,5 iz predmeta uže naučne oblasti katedre. Predmete definiše katedra u inicijativi za raspisivanje konkursa.

Kao osnovni kriterijumi za izbor uzimaju se prosečna ocena iz svih i/ili relevantnih predmeta za oblast za koju se konkuriše, trajanje studija, nagrade za uspehe tokom studiranja, pedagoški kvaliteti koje je kandidat ispoljio ako je radio kao demonstrator, naučnoistraživački kvaliteti koje je kandidat ispoljio kroz objavljene radove, saradnja kandidata na projektima Fakulteta i zaključci na osnovu intervjua. Katedre mogu imati i dopunske kriterijume koji uključuju i testiranje kandidata.

Saradnik u nastavi mora da poseduje aktivno znanje jednog svetskog jezika.

Prilikom produženja ugovora vrednuju se prethodni pedagoški rad kandidata (na osnovu rezultata studentskih anketa i neposrednog uvida nastavnika u rad kandidata), radne osobine kandidata, sposobnost za timski rad i drugi postignuti rezultati. Neophodno je da prosečna ocena saradnika na predmetima na kojima je bio angažovan i ocenjen u studentskim anketama u prethodnoj školskoj godini bude prelazna.

Katedra poziva sve zainteresovane kandidate da pošalju CV uz kratko motivaciono pismo na sledeće adrese

laza@etf.rs – prof. dr Lazar Saranovac, šef Katedre za elektroniku

Rok za prijavu kandidata je 4 (četiri) sedmice od dana objavljivanja obaveštenja na sajtu Katedre, tj. do 7.5.2021. u 23.59

Nakon ovog datuma, članovi Katedre će obaviti razgovore sa prijavljenim kandidatima. Na osnovu evaluacije prijava i obavljenih razgovora, Katedra će na prvoj narednoj sednici doneti odluku o inicijativi za pokretanje zvaničnog konkursa od strane Elektrotehničkog fakulteta.

Sva pitanja u vezi sa konkursom, kandidati mogu poslati šefu Katedre (laza@etf.rs).

Katedra