TECH+ FPGA: Prvo studentsko takmičenje u oblasti hardvera
07. Apr. 2022 6:39

Sastavi tim. Suoči se sa izazovom. Iznenadi sebe i druge. Odabrali ste pravu profesiju!

TECH+FPGA

U okviru TECH+ FPGA takmičenja, pred vama su dva izazova, dizajniranje kompjuterske igre ili obrada slike. Iako su oba izazova bazirana na FPGA platformi, pravljenje kompjuterske igre namenjeno je studentima bez predhodnog iskustva u HDL-u (VHDL/Verilog), a obrada slike onima koji su već upoznati sa HDL-om.

Da li si na visini zadatka da izazov završiš u zadatom roku?

Sastavi tim od kolega-studenata sa jednog od tri fakulteta:

•     Elektrotehnički fakultet u Beogradu
  •     Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
  •     Elektronski fakultet u Nišu

Prvo takmičenje ovog tipa u Srbiji, organizovano je od strane Elsys Eastern Europe i podržano od strane Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu. Namenjeno je onima koji se ne zadovoljavaju samo prihvatanjem izazova, nego svojim radom stalno podižu lestvicu drugima.

TECH+ FPGA specifikacije:

•     Dizajn kompjuterske igre / Izazov traje 24 sata / 20 - 21.maj / nije potrebno poznavanje HDL-a
  •     Obrada slike / Izazov traje 48 sati / 20 - 22. maj / obavezno poznavanje HDL-a (VHDL/Verilog)

Tvoja prijava treba da sadrži tri takmičara, njihove osnovne podatke (godište, godina  studija, smer i trenutni prosek) i ime vašeg tima. Možeš se prijaviti i bez tima – a mi ćemo ti obezbediti druge članove tima u skladu sa prijavama neposredno pre takmičenja.

Uz prijavu pošalji i motivaciono pismo. Voleli bismo da znamo šta tebe lično pokreće u svetu elektronike.

Rok za slanje prijave je 28. april. Maksimalan broj timova po kategoriji je šest.

Glavna nagrada je DJI Mavic Mini Fly dron combo, i to za svakog člana pobedničkog tima u obe kategorije. Ovo nije dovoljna nagrada za talenat koji očekujemo od svih učesnika takmičenja – zato je organizator, Elsys Eastern Europe, obezbedio i praktikantske pozicije za najbolje.

DRON

Za sve dodatne informacije stojimo ti na raspolaganju na techplus@esys-eastern.com.

Takmičenje će se održati u Beogradu u prostorijama kompanije.
Prevoz i smeštaj obezbeđeni su besplatno za sve učesnike takmičenja koji žive van Beograda.

Više informacija i detaljna tabela takmičenja biće dostupni uskoro.

Vidimo se na TECH+
Elsys Eastern Europe tim