Stručna praksa na katedri za elektroniku [Oblast: Merni sistemi]
23. Feb. 2024 10:13

Katedra za elektroniku raspisuje konkurs za izbor dva studenata za angažovanje u obliku studenske stručne prakse. Praksa je namenjena studentima četvrte godine osnovnih akademskih studija na odseku za Elektroniku i digitalne sisteme, kao i studentima master studija na odseku za Elektroniku i digitalne sisteme. Ukupan obim prakse je 80 časova, prema fleksibilnom rasporedu, u dogovoru sa studentima.

Praksa podrazumeva pomoć u adaptaciji starih i pripremi novih laboratorijskih vežbi na predmetu Merni sistemi. U okviru prakse, studenti treba da ispitaju funkcionalnost postojećih laboratorijskih pomagala, da utvrde eventualne neispravnosti u radu, i da pomognu i kreiranju i testiranju novih laboratorijskih vežbi. U skladu sa interesovanjima studenata angažovanih na praksi, obim prakse može biti proširen.

Po završetku, studenti dobijaju potvrdu na osnovu koje im se priznaje obavezna stručna praksa na osnovnim akademskim studijama, ili master akademskim studijama.

Studenti zainteresovani za praksu treba da se jave na adresu elektronske pošte sekretara Katedre za elektroniku djokicd@etf.bg.ac.rs sa naslovom poruke Prijava za stručnu praksu iz katedre za elektroniku na predmetu Merni sistemi. Rok za slanje prijava je nedelja, 10. mart 2024. godine, u 23:59h. Sa zainteresovanim studentima biće obavljeni razgovori, nakon čega će biti doneta odluka o angažovanju.