Stručna praksa na katedri za elektroniku [Oblast: RF elektronika]
08. Mar. 2024 6:46

Katedra za elektroniku raspisuje konkurs za za angažovanje u obliku studenske stručne prakse. Praksa je namenjena studentimastudentima master studija na odseku za Elektroniku i digitalne sisteme. Ukupan obim prakse je 80 časova, prema fleksibilnom rasporedu, u dogovoru sa studentima.

Praksa podrazumeva angažovanje u oblasti RF elektronike. U okviru prakse, studenti imaju za cilj da realizuju širokopojsne PCB antene i sisteme za prikupljanje ambijentalne RF energije. U skladu sa interesovanjima studenata angažovanih na praksi, obim prakse može biti proširen.

Po završetku, studenti dobijaju potvrdu na osnovu koje im se priznaje obavezna stručna praksa na osnovnim akademskim studijama, ili master akademskim studijama.

Studenti zainteresovani za praksu treba da se jave na adresu elektronske pošte šefa Katedre za elektroniku rade@etf.bg.ac.rs sa naslovom poruke "Prijava za stručnu praksu iz katedre za elektroniku na predmetu RF elektronika".