EUROBOT 2014
24. Jun. 2014 9:37

Krajem aprila svake godine na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu održavaju se nacionalne kvalifikacije za učešće na takmičenju EUROBOT, koji okuplja studente i entuzijaste sa prestižnih evropskih Univerziteta. Predmet takmičenja je realizacija autonomnih mobilnih robota sposobnih da savladaju poznate zadatke ali i da se samostalno snađu u novonastalim situacijama.

Ove godine je na takmičenju po prvi put svoje predstavnike imao i Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Beogradu. U realizaciji ovakvih sistema koriste se znanja iz Elektronike, Robotike, Namenskih računarskih sistema, Programiranja, Mašinskog učenja i srodnih oblasti. Elektrotehnički fakultet su predstavljale ekipe ETF Versus, ETF39 i PFE, sastavljene od studenata sa osnovnih i master studija odseka za Signale i Sisteme, Telekomunikacije, Softversko Inženjerstvo i Elektroniku. Višemesečne pripreme kao i samo učešće na takmičenju su obeležili vedar takmičarski duh, entuzijazam, dobro druženje i po koja neprospavana noć koja će ostati u lepom studentskom sećanju. Iako su postignuti skromni rezultati, mišljenje svih učesnika je da je ovakvo takmičenje dobra provera sposobnosti da se znanja stečena tokom studiranja integrišu u nešto zanimljivo, a zajednička poruka na kraju je glasila „Ovo je tek početak!“.

Više detalja o međunarodnom takmičenju: EUROBOT.

Pravila za 2015. godinu će biti objavljena vrlo uskoro!